شیوه جدید ساخت و راه‌اندازی سازه‌های مدولار راهی برای حل مشکل کمبود اتاق نگهداری بیماران کرونایی

طراحی خارجی بیمارستان

شیوه جدید ساخت و راه‌اندازی سازه‌های مدولار راهی برای حل مشکل کمبود اتاق نگهداری بیماران کرونایی

مراقبت از مبتلایان به ویروس کرونا در بیمارستان‌ها و همه‌گیری ویروس باعث شده که در بیمارستان‌های بسیاری کمبود تخت بیمارستانی و اتاق‌های ایزوله از مبتلایان مشکل‌ساز شود. اما گروه ساختمانی و طراحی درمانی HGA  با ارائه راه‌حلی سریع و آسان که یک سیستم پیش‌ساخته‌ی مدولار  به نام STAAT است می‌تواند بخش زیادی از این کمبود را با سرعت‌بالا و کیفیت مطلوب برطرف کند. از شاخصه‌های این سیستم مدولار قابل‌اجرا بودن آن در بسیاری از مکان‌ها مانند محل برگزاری نمایشگاه‌ها و حتی پارکینگ بیمارستان‌ها است. تمرکز این سازه‌های مدولار طراحی‌شده ایمنی کارکنان بهداشتی و درمانی بیماران مبتلا به کووید 19 است. این گروه معماری با استفاده از سیستم های مدولار توانسته اند در ساخت سریع ساختمان های بیمارستانی برای بستری کردن بیماران پاندمیک کرونا اتاق های ایزوله مناسب را طراحی کنند.

واحد مدولار دو اتاقه این سازه بهداشتی درمانی به‌نوعی طراحی‌شده‌اند که می‌توانند در فضاهای مسقف نصب و اجرا شوند و پس‌ازآن از همین نقطه شروع به توسعه یافتن و اتصال دیگر واحدها تا رسیدن به‌کل موردنظر کرد.

 

واحد هشت تخته مراقبت‌های ویژه به‌صورت چهار قسمت که در هرکدام دو تخت قرار دارد طراحی‌شده‌اند و قابل اتصال به ساختار موجود بیمارستان هستند.

 

واحد 12 تخته این سیستم هم که برای مبتلایان با حال نه چندان وخیم طراحی‌شده از 4 قسمت سه تخته تشکیل‌شده و به هر مقدار می‌توان این واحد را تکرار کرد.

این واحدهای جداگانه می‌توانند به یکدیگر و یا بیمارستان متصل شوند و خودشان فضاهای مناسب و ضدعفونی را هم برای کارکنان بیمارستان و کسانی که مریض نیستند داشته باشند. واحدهای این مرکز درمانی سریع به نحوی طراحی‌شده‌اند که همواره واحدهای دیگر به آن‌ها اضافه شوند یا جمع‌آوری شوند و مجدداً در جای دیگر اجرا شوند.

منبع: https://mcdmag.com/2020/05/new-modular-construction-solution-addresses-covid-19-hospital-bed-shortage/#.XsDwGmgzaUl