زمان ساخت بیمارستان موقتی، در نیوجرسی رکورد زد!

آماده سازی بیمارستان موقت

زمان ساخت بیمارستان موقتی، در نیوجرسی رکورد زد!

گروهی از مهندسان ارتش آمریکا، مهندسان سازه و معماران در عرض دو هفته یک بیمارستان موقتی کامل را در نیوجرسی احداث کردند.

طراحی بیمارستان موقتی در دو سوله مجزا بوده است، این چادرها با استانداردهای بیمارستان صحرایی‌های ارتش تجهیز شده‌اند تا در آن به درمان بیماران غیرکرونایی بپردازند و با این کار بیماران غیرکرونایی را از قرارگیری در معرض شیوع ویروس در ساختمان اصلی بیمارستان دور نگاه دارند. طراحی بیمارستان موقتی به گونه‌ای است که روزانه توانایی خدمات رسانی به بیش از 100 بیمار را دارد و در پارکینگ بزرگی که هم‌جوار بیمارستان اصلی است احداث شده، این بیمارستان موقتی با استفاده از یک راهروی ایزوله به ساختمان اصلی متصل شده است.

هر چادر  شامل 50 تخت بستری و همچنین یک لابی پذیرش، ایستگاه پرستاری، 6 حمام، فضاهای مخصوص تغذیه و استراحت کارکنان بیمارستان، سیستم احضار پرستار در تمامی اتاق‌های بیماران، انبار نگهداری گازهای پزشکی و داروخانه می‌باشد. بیمارستان موقت به سیستم لوله‌کشی و آبپاش‌های ایمنی نیاز داشت که از ساختمان بیمارستان اصلی تا به چادرها اجراشده‌اند.

برق این چادرها با استفاده از دو ترانسفورمر تأمین شده است. همچنین تمام مقررات ایمنی ضروری رعایت شده‌اند. مثلاً زنگ هشدار آتش‌سوزی، آبپاش‌های سقفی، کپسول‌های اطفا حریق و دیگر سیستم‌های ایمنی ضروری نصب‌شده‌اند. این امر با هماهنگی بالای بین معماران و مهندسان به انجام رسیده است و حاصل همکاری نزدیک این دو گروه است.

این تیم پروژه را با نیروی کار اتحادیه‌ی کارگری که بیش از 80 نجار، 20 برق‌کار و 20 لوله کش را به‌صورت شیفتی و تمام‌وقت در اختیار پروژه قرار داده بود توانست به‌پایان برساند. در تمامی مراحل احداث این بیمارستان موقت فاصله اجتماعی مابین افراد رعایت شده و تمامی کارکنان پروژه ملزم به استفاده از ماسک n95، شیلد محافظتی صورت، دستکش و عینک بوده‌اند.

منبع:

https://mcdmag.com/2020/05/temporary-hospital-in-paramus-new-jersey-completed-in-record-time/#.XsINE2gzaUl