طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان

نکات کلیدی جهت طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان

نکات کلیدی جهت طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان

طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان از این جهت حایز اهمیت است که بیماران ساعات طولانی را در بیمارستان سپری می­کنند و ممکن است دچار دل‌مردگی یا  ناراحتی شوند.

تا هر اندازه جهت طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان زمان بیشتری صرف شود، روحیه بیماران و پرسنل بیمارستان افزایش پیدا می‌کند و بیماران با سرعت بیشتری مراحل بهبود را پست سر می‌گذارند.

امروزه از شیوه‌های مدرن و جدید در طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان استفاده می‌شود، در این شیوه هر بخش از بیمارستان دارای طراحی منحصر به فرد و به خصوصی می‌باشد. به عنوان مثال اتاق بیماران، اتاق کارمندان و پرستارها و کلینیک بیمارستان هر کدام دارای طراحی مخصوص به خود هستند و مانند گذشته تمام قسمت‌های بیمارستان به طور یکدست و یکنواخت مورد طراحی قرار نمی‌گیرند.

این طراحی باید به گونه‌ای صورت بپذیرد که آرامش و شادابی را در طول روز به پرسنل بیمارستان و بیماران هدیه کند؛ زیرا بیماران و پرسنل تمامی ساعات روز را در این محل پشت سر می‌گذارند.

 طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان

 

 

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق بیماران

از مهم‌ترین نکاتی که در طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان باید به آن توجه داشته باشید، چگونگی طراحی داخلی اتاق بیماران است. بیمار تمام ساعات روز را در اتاق بستری سپری می‌کند و به جز محوطه این اتاق مکان دیگری در تیر رأس دید او قرار ندارد. از این رو توصیه می‌شود از ترکیب طیف‌های رنگی مختلف جهت بازگرداندن روحیه بیماران استفاده کنید.

رنگ‌های شاد و هیجانی مانند قرمز و نارنجی جهت طراحی داخلی اتاق بیماران مناسب به نظر نمی‌رسند، چرا که فرد بیمار نیاز به آرامش و آسایش دارد و نمی‌تواند برای مدت زمان طولانی رنگ‌های مهیج را تحمل کند.

در عوض رنگ‌های ملایم مانند آبی، سبز، صورتی و … که با رنگ سفید ترکیب شده‌اند در بازگرداندن روحیه بیماران بسیار مؤثر هستند و احساس درد و ناراحتی بیماران را کاهش می‌دهند.

هر قسمت از اتاق بیماران دارای طراحی جداگانه است، در این میان طراحی کف پوش اتاق، انتخاب رنگ پرده، انتخاب رنگ دیوارها و ملحفه تخت خواب از اهمیت بسزایی برخوردار هستند. هر اندازه تخت بیمار راحت‌تر باشد و از ملحفه مناسبی بر روی آن استفاده شده باشد، بیمار احساس راحتی بیشتری خواهد داشت.

طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان

 

طراحی اتاق پرستاری 

بعد از اتاق بیماران نوبت به طراحی اتاق پرستاری می‌رسد. در طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان باید به طراحی داخلی این قسمت توجه ویژه‌ای داشته باشید؛ زیرا تا هر اندازه اتاقی که برای استراحت و کار پرستاران در نظر گرفته می‌شود دارای طراحی بهتری باشد، عملکرد پرستاران افزایش پیدا می‌کند.

انتخاب طیف‌های رنگی، سفید، زرد، آبی و سبز جهت طراحی اتاق پرستاری مناسب به نظر می‌رسد.

طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان

طراحی مدرن درمانگاه

طراحی داخلی درمانگاه از این جهت حائز اهمیت است که بیشتر خدمات سرپایی در این محل ارائه می‌شود. بهتر است در و دیوارهای این قسمت با رنگ سفید رنگ آمیزی شوند ؛ زیرا رنگ سفید تمامی لکه‌ها و آلودگی‌ها را به نمایش می‌گذارد و سبب می­شود نظافت این مکان پر تردد تا حداکثر میزان ممکن رعایت شود.

جهت افزایش کیفیت طراحی درمانگاه می‌توان از صندلی‌های راحت و تابلوهای زینتی استفاده کرد. تا درمانگاه از جذابیت بیشتری برخوردار باشد و ساعت‌های طولانی انتظار سبب کسلی بیماران نشود.

از دیگر نکات مهمی که در طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان حائز اهمیت است می‌توان به فراهم کردن شرایط تهویه هوا، نورپردازی مناسب و فراهم کردن امکانت رفاهی جهت بیماران اشاره کرد.

پس از طی کردن روند درمان در بیمارستانی زیبا و مدرن، بیماران احساس رضایت خاطر بیشتری خواهند داشت و با سلامتی و نشاط کامل بیمارستان را ترک می‌کنند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *