کلینیک بقیه الله

طراحی داخلی کلینیک

با سلام امروز میخواهیم در خصوص طراحی داخلی کلینیک درمانی صحبت کنیم. همچنین در ادامه تصاویری از چند کلینیک را مشاهده میکنیم.

طراحی کلینیک یکی از موضوعات تخصصی درمانی می باشد که شامل اصول و ضوابطی اجرایی می باشد که برای تشخیص و درمان بیماران حیاتی است. طراحی کلینیک با توجه به اصول طراحی و ضوابط طراحی فضای درمانی می بایست به بهبود گردش کار و افزایش بهره وری کارکنان و بیماران بیانجامد تا پروسه مراقبت و درمان بیماران به بهترین شکل ممکن تکمیل گردد. زمان بندی در مراحل طول درمان و رسیدگی به وضعیت مراجعه کنندگان اجزء اصلی ترین شاخصه های کلینیک می باشد.

کلینیک پوست و مو

روح و طراوت هر محیط بستگی زیادی به کیفیت فضای داخلی آن دارد و مسلما كیفیت فضای داخلی علاوه بر تأثیر مستقیم بر نحوه انجام فعالیت افراد، بر نگرش، احوالات و شخصیت آنها نيز تأثیر به سزایی دارد. باید یادآور شد که طراحی داخلی صرفا “بهبود وضعیت بصری یا ظاهری یک فضا” نیست بلکه هدف آن بهینه ‌سازی و سازگارکردن محیط با  کاربری های مورد نظر آن می باشد. همچنین معماری داخلی روندی عملکردی، زیبایی‌شناختی و هدایت‌گر، برای رسیدن به‌اهداف مورد نظر از جمله پویایی، افزایش بازده‌ کاری وهمچنین  بهترکردن روش زندگی می باشد. بر این اساس، معماران داخلی هدف و رویکرد طراحی داخلی را بهبود عملكرد فیزیكی و روانی فضا برای راحت سازی زندگی اعلام کردند، که بدون هنر و فن طراحی داخلی، فضای معماری كارآیی لازم و بهینه را نخواهد داشت.
طراحی داخلی فضاهای درمانی و بهداشتی مخصوصا کلینیک های زیبایی نیز از بالاترین درجه ی اهمیت برخوردار است و باید فضایی با کیفیت، کاملا بهداشتی و البته از نظر زیبایی شناسی بسیار چشمگیر طراحی شود. لازم به ذکر است که حتی اگر فضا به لحاظ زیبایی شناختی خیلی خوب طراحی شده باشد، اما چنانچه نیاز بیمار و پزشک را برطرف نکند و موجب سهولت تردد و آرامش خاطر آنها نشود ،پروژه ای شکست خورده خواهد بود. گروه معماری اسپو با داشتن سابقه و تخصص در زمینه طراحی و اجرای پروژه های درمانی بر آن است تا شما در جهت تحقق رویاهایتان یاری دهد.
 
کلینیک بقیه الله
کلینیک بقیه الله
 
کلینیک بقیه الله
کلینیک بیمارستان آرش
کلینیک بیمارستان دی
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *